Bezpieczeństwo kont – silne hasła

Home > Bezpieczeństwo kont – silne hasła
 
Posted by on 7 kwietnia, 2019 in |

Bezpieczeństwo kont naszych Klientów to jeden z naszych priorytetów. To od niego zależeć będzie, czy któregoś dnia nie obudzicie się ze zhakowanym kontem, które będzie zawirusowane lub nawet usunięte, lub co gorsza zmodyfikowane w sposób niezauważalny.  Jeśli zorientujemy się o tym w porę, to będzie można temu szybciej przeciwdziałać. Strategia hakerów bywa przemyślana i czasem dopiero po kilku miesiącach haker uaktywnia się nie dając nam szansy na przywrócenie z kopii zapasowej, bowiem wszystkie kopie zawierają już wirusa.

Aby nie dopuścić do wejścia niepożądanych osób do Waszego konta trzeba zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

siła hasła

dziury w skryptach (nieaktualne aplikacje, źle przechowywane hasła, dziury w oprogramowaniu telefonów itd.)

Aby w ogóle zauważyć włamanie trzeba monitorować swoje konta, swoje pliki, statystyki, skrzynki e-mail i zwracać uwagę na różne szczegóły.

Aby móc usunąć hakera z systemu plików trzeba wykonać często przeróżne operacje, czasami jest to złożony i długotrwały proces.

Każdy z wymienionych punktów wymaga osobnego omówienia. Zajmiemy się teraz SILNYMI HASŁAMI.

Jednym z najważniejszych o ile nie najważniejszych elementów obrony jest SIŁA HASEŁ. Hakerzy bezustannie skanują Wasze konta pod kątem wejścia przez FTP, wejścia na konta pocztowe, wejścia do WordPressa itd. Każde nieuprawnione wejście stanowi ogromne zagrożenie dla wszystkich plików znajdujących się na Waszym koncie jak również niejednokrotnie ma znaczenie dla całego serwera. Dlatego informatycy IT TITTLE.pl dokładają wielu starań i poświęcają wiele godzin na monitorowanie i zabezpieczanie systemu. Nie będziemy mieli jednak bezpiecznego serwera i bezpiecznych kont Klientów, jeśli Klienci sami ustanowią proste hasła w postaci Ilona7  lub mojafirma2019 . Dla hakera hasło mniej niż 10-literowe to bariera do przejścia w około 10 minut. Trzeba wiedzieć, że specjaliści pracują na wysoce wyspecjalizowanym sprzęcie i oprogramowaniu, porównywanym do koparek kryptowalut). Musicie więc przeciwstawić się wyspecjalizowanej machinie wojennej wymyślając jedynie DOBRE HASŁO. Celem tego artykułu jest właśnie chęć uświadomienia Wam, jak ważne jest lepsze hasło i aby takie hasła porobić  o co naszych Szanownych Klientów gorąco prosimy.

Kilka wskazówek do ustanowienia dobrego hasła.

Hasło powinno być odpowiednio długie, co oznacza, że powinno mieć co najmniej 10 znaków. Ideałem będzie takie, które posiada około 14 znaków, każdy dodatkowy znak zwiększa siłę hasła. Ponadto, jeżeli system na to pozwala możemy w haśle stosować spacje. W ten sposób tworzą się frazy złożone z kilku słów, które są trudniejsze do odgadnięcia, a jednocześnie są łatwe do zapamiętania.

Do zbudowania DOBREGO SILNEGO HASŁA powinno się stosować:

DUŻE LITERY   –  ABCDEF
Cyfry –  123456789
znaki specjalne  – !@#$%^&*(*

Wszystko mamy pod ręką z użyciem klawiatury i klawisza Shift.

 

Prosimy o sprawdzenie siły Waszych haseł i namawiamy do założenia silnych haseł – najlepiej 14 literowych ze wszystkimi możliwymi znakami.