Płatności


Usługi hostingowe oraz rejestracji domen są usługami typu Pre-Paid tzw. przedpłatowe. Opłaca się je za kolejny okres z góry. Nieopłacenie kolejnego okresu jest równoznaczne z rezygnacją z usługi lub z domeny przez Klienta. Usługa nie zostaje tym samym przedłużona i wygasa (domena zostaje utracona a konto hostingowe zawieszone).

Ten rodzaj świadczenia usług wymusza sposób fakturowania Proforma – Faktura. Klienci otrzymują przed kolejnym okresem rozliczeniowym fakturę Proforma, a po jej opłaceniu jest wystawiana Faktura do zaksięgowania (jako zapłacona).

Wynika to z kilku powodów:

– wystawiona faktura za usługę nawet niewykonaną rodzi obowiązek podatkowy. Tak więc wystawiona faktura, która nie zostałaby opłacona przez Klienta i tak spowodowałaby konieczność zapłacenia podatku za niewykonaną usługę.

– faktury muszą być numerowane kolejno, zgodnie z datą wystawienia. To z kolei powoduje, że faktury Proforma, które nie są dokumentem księgowym, nie mogą mieć tych samych numerów co wystawione faktury, ponieważ część z faktur Proforma nie zostaje w praktyce opłacona. Powodowałoby to dziury w numeracji faktur. Dlatego faktury Proforma należy traktować tylko jako ofertę a dopiero opłacenie usług jako ich zamówienie, które zostaje zafakturowane i usługi są uruchamiane na kolejny okres np. okres ważności domeny jest przedłużany na kolejny rok.

Płatności można dokonywać przez płatności PayU (dostępne w Panelu Klienta po zalogowania, w prawym górnym rogu faktury) lub bezpośrednio na nasze konto bankowe:

69 1240 1718 1111 0010 8236 2662
TITTLE.pl Paweł Kurzawa
ul. Długa 29/35 m.12
97-200 Tomaszów Maz.