Opieka nad stroną WWW opartą na WordPressie

Home > Opieka nad stroną WWW opartą na WordPressie
 
Posted by on 29 stycznia, 2024 in |

Twoja strona nie działa? Awaria czy włamanie? Jak się zabezpieczyć? Co teraz, co dalej?

Zwróć się z tym do nas a zajmiemy się wszystkim, po kolei – od naprawy do zabezpieczeń na przyszłość.

 

WordPress ma to do siebie, że się stale zmienia. WordPress to aplikacja, która oparta jest na skórce, wykorzystuje przy tym wtyczki, wszystko pracuje w określonym środowisku, w wybranej wersji php. Wszystkie komponenty są stale aktualizowane ze względu na odkrywanie dziur w kodach, na dodawania nowych funkcji, na aktualizacje innych współpracujących ze sobą komponentów. Świat zmienia się szybko wokół  i wszyscy producenci oprogramowania starają się za tym nadążać. Sytuacja jest więc taka, że WordPress może się w każdej chwili popsuć albo paść ofiarą włamania. Nieaktualizowany WordPress prędzej czy później doprowadzi do obydwu tych sytuacji. W najgorszym wypadku stracimy stronę bezpowrotnie.

Jeśli nie nadążasz za wprowadzanymi aktualizacjami i to, co jeszcze niedawno było dla ciebie oczywiste, dziś stanowi problem, możesz zwrócić się do Nas. Jako klient firmy administrującej twoją stroną internetową a także co jest kluczowe w tej sytuacji – administracją hostingu czyli serwerem –  możesz liczyć na szybką pomoc i niezbędne wskazówki, dzięki którym poradzisz sobie z wprowadzonymi zmianami.

Stronie internetowej zagrażają wirusy, ataki hakerskie oraz poważne awarie, uniemożliwiające poprawne korzystanie ze strony www. Skutki awarii, ataków etc.  mogą być bardzo poważne. Może to być całkowita utrata strony i plików lub  uniemożliwienie prowadzenia korespondencji email. W razie zawirusowania znacznej części plików proces ich odwirusowania może być długi i kosztowny. Często jedynym ratunkiem bywa posiadanie dobrej kopia bezpieczeństwa plików, ale w zależności od daty wykrycia problemu i posiadanych kopii, przywrócenie strony może być i tak niemożliwe.

Źródło: https://stronyinternetowe.tittle.pl/opieka-nad-strona-www-administracja-bezpieczenstwo/