W dn. 16.11.2024 zmieniliśmy nasz serwer na nową maszynę. Nowy serwer oparty jest oprogramowaniu w nowszej technologii, która zapewnia lepszą obsługę kont, większą wydajność, poniesienia bezpieczeństwa na wypadek ataków hakerskich.
Opis zmian - korzyści. Co nowego.
W WordPressie istnieje kilka ról użytkowników, z których każda ma różne uprawnienia i odpowiedzialności. Oto kluczowe różnice między rolami: autor, redaktor i współtwórca.
Kilka ciekawostek dla osób korzystających z ChatGPT Plus z subskrypcją.
Każda strona WWW wykorzystująca WordPress składa się z wielu niezależnych komponentów, które wymagają ciągłych aktualizacji. Aktualizacje wtyczek podyktowane są znajdowaniem dziur bezpieczeństwa oraz kompatybilnością z otaczającym ich środowiskiem czyli WP i innymi wtyczkami a także użytymi skórkami. Brak aktualizacji zwiększa ryzyko włamań i awarii. Strony na naszych serwerach są monitorowane i aktualizowane dzięki czemu strony naszych Klientów są chronione, bezpieczne i wydajniejsze. Poza aktualizacją stron również oprogramowanie naszych serwerów jest ciągle aktualizowane, co widać na na poniższym screenie z dzisiejszej akcji aktualizacji jednego z serwerów. Na kolejnych zrzutach ekranowych widać zarządzanie wieloma stronami na jednym ekranie z możliwością ich grupowej aktualizacji, wykonywania kopii zapasowych (poza oczywiście harmonogramem kopii bezpieczeństwa każdego konta, który wykonywany jest niezależnie).
Twoja strona nie działa? Awaria czy włamanie? Jak się zabezpieczyć? Co teraz, co dalej?
Zwróć się z tym do nas a zajmiemy się wszystkim, po kolei - od naprawy do zabezpieczeń na przyszłość.
Polityka bezpieczeństwa to jeden z głównych filarów naszego działania o szczególnym znaczeniu. Bardzo dużą wagę przykładamy do kwestii bezpieczeństwa IT, do ochrony danych przed:
Zwracaj uwagę na szczegóły. Próby wyłudzenia haseł są częste, nie daj się zwieść pozorom. Jak rozpoznać oszusta, jak rozpoznać nasze wiadomości.
Dlaczego dane Abonenta domeny czasem są niewidoczne?
W momencie rejestracji domeny .pl dane jej Abonenta trafiają do NASK https://www.dns.pl/rejestracja_domeny_pl i zostają opublikowane w bazie WHOIS. Jest ona ogólnodostępna, dlatego też może stać się źródłem informacji o danych osobistych dla telemarketerów, akwizytorów lub spamerów. Dane Abonenta, widoczne w bazie WHOIS, mogą być widoczne lub ukryte. Zależy to od rodzaju domeny oraz statusu prawnego jej Abonenta.