Poczta – zmiana portu z 25 na 587 – MULTIMEDIA

Home > Poczta – zmiana portu z 25 na 587 – MULTIMEDIA
 
Posted by on 13 marca, 2015 in |

Multimedia SA od 1.4.2015 wprowadza blokowanie portu pocztowego. W związku z tym UŻYTKOWNICY SIECI MULTIMEDIA będą mieli problem z pocztą. Poniżej komunikat Multimedia.

————
Szanowni Państwo,
komunikacja za pośrednictwem poczty elektronicznej pozwala na dotarcie do wielu adresatów w tym samym czasie. Właściwość ta wykorzystywana jest do wysyłania przez szkodliwe oprogramowanie niechcianej poczty („spam”), niezależnie od wiedzy i woli nadawcy.
Najczęściej do tego celu wykorzystywany jest port 25 (dedykowany port internetowy w programach pocztowych służący do wysyłania wiadomości e-mail).
Uprzejmie informujemy, że w celu ochrony sieci i użytkowników przed niepożądanym wysyłaniem spamu, od 1 kwietnia 2015 roku rozpoczniemy blokowanie portu 25, który jest wykorzystywany podczas wysyłania wiadomości e-mail z programu pocztowego (np. MS Outlook, Mozilla Thunderbird, Windows Live Mail). Powyższe dotyczy Abonentów posiadających Pakiet z grupy Internet + z dynamicznie przydzielanym adresem IP.
Tych z Państwa, którzy korzystając z poczty elektronicznej używają programów pocztowych, bardzo prosimy o sprawdzenie konfiguracji programu pocztowego i w razie konieczności – o zmianę konfiguracji poczty wychodzącej. Jeżeli zatem używany przez Państwa program pocztowy korzysta z portu 25, prosimy o zmianę ustawień poczty wychodzącej na port 587. Ten prosty zabieg pozwoli wysyłać wiadomości e-mail bez przeszkód. Rekomendujemy również weryfikację ustawień właściwych dla używanych przez Państwa programów antywirusowych, które mogą wpływać na działanie poczty elektronicznej.
Uwaga! Żadne zmiany nie są konieczne w przypadku korzystania z serwisów pocztowych za pomocą przeglądarki internetowej.