Strona główna portalu > Baza wiedzy > 3. DOMENY > Transfer domeny


Transfer domeny
Transfer domeny to przeniesienie jej zarządzania z innej firmy do nas. Transfer nie skraca okresu ważności domeny, na jaki została opłacona, można ją przenieść w każdej chwili. Transfer domeny jest możliwy w okresie opłaconym, ale nie na krótko przed jej wygaśnięciem, więć transfer lepiej przeprowadzić w środku okresu rozliczeniowego.

Aby przeprowadzić transfer niezbędny jest kod authinfo, który uzyskuje się od dotychczasowego rejestratora domeny.

Po uzyskaniu kodu auth info proces tranferu inicjujemy na TITTLE.pl  https://tittle.pl/panel/cart.php?a=add&domain=transfer   lub przesyłając kod do Nas.

Sprawdź cennik swojego rejestratora i porównaj go z naszym cennikiem

Przykład: przenosząc domenę .pl z nazwa.pl oszczędzasz rocznie 53 zł. Dodatkowo, niższa opłata za hosting wygeneruje Ci oszczędności roczne w wysokości kilkuset złotych rocznie. Jeśli oszczędności kilkuset złotych rocznie są Ci potrzebne  PRZETRANSFERUJ swoją domenę do nas (bezpłatnie) >>>

 

Ważniejsze informacje o transferowaniu domen. 

  • Proces transferu domeny jest zupełnie przezroczysty z punktu widzenia użytkownika usług opartych na systemie DNS (strony WWW, poczta e-mail i inne). Oznacza to pełną ich dostępność podczas każdego z etapów operacji.
  • Za transfer domen utrzymywanych w NASK nie jest pobierana opłata. Aby móc przetransferować taką domenę, należy złożyć zamówienie co najmniej po 21 dniach od rejestracji lub odnowienia, ale nie później niż na 24 dni przed końcem okresu jej ważności.
  • Aby przetransferować domenę od innego registrara musi zostać spełniony warunek upływu minimalnie 21 dni od daty ostatniego jej transferu.
  • Podczas transferu domen globalnych są one jednocześnie odnawialne o rok. Transfer można wykonać po upływie minimalnie dwóch miesięcy od rejestracji i co najmniej na 14 dni przed końcem okresu jej ważności.
  • W każdym z powyższych przypadków może okazać się, że nie spełniono warunków czasowych dopiero po złożeniu zamówienia (np. ze względu późniejsze opłacenie stosownej faktury). Transfer taki zakończy się niepowodzeniem, a sytuację tą należy wyjaśnić z obsługą techniczną tittle.pl.

 Czy odpowiedź była pomocna?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

Przeczytaj również
Transfer domeny z home.pl (Zobacz: 1173)
Wygaśnięcie domeny (Zobacz: 303)
Transfer domeny z az.pl (Zobacz: 460)