Strona główna portalu > Baza wiedzy > DOMENY > Transfer domeny


Transfer domeny
Transfer domeny to przeniesienie jej zarządzania z innej firmy do nas. Transfer nie skraca okresu ważności domeny, na jaki została opłacona. Zmienić się może natomiast cena jej ODNOWIENIA na kolejny okres w zależności od cennika rejestratora. Sprawdź cennik swojego rejestratora i porównaj go z naszym cennikiem. Aby przeprowadzić transfer potrzebny jest kod authinfo, który uzyskuje się od rejestratora domeny.

Przykład: przenosząc domenę .pl z nazwa.pl oszczędzasz rocznie 53 zł. Dodatkowo, niższa opłata za hosting wygeneruje Ci oszczędności roczne w wysokości kilkuset złotych rocznie. Jeśli oszczędności kilkuset złotych rocznie są Ci potrzebne

 TRANSFERUJ swoją domenę do nas (bezpłatnie) >>>

 

Ważniejsze informacje o transferowaniu domen. 

  • Proces transferu domeny jest zupełnie przezroczysty z punktu widzenia użytkownika usług opartych na systemie DNS (strony WWW, poczta e-mail i inne). Oznacza to pełną ich dostępność podczas każdego z etapów operacji.
  • Za transfer domen utrzymywanych w NASK nie jest pobierana opłata. Aby móc przetransferować taką domenę, należy złożyć zamówienie co najmniej po 21 dniach od rejestracji lub odnowienia, ale nie później niż na 24 dni przed końcem okresu jej ważności.
  • Aby przetransferować domenę od innego registrara musi zostać spełniony warunek upływu minimalnie 21 dni od daty ostatniego jej transferu.
  • Podczas transferu domen globalnych są one jednocześnie odnawialne o rok. Transfer można wykonać po upływie minimalnie dwóch miesięcy od rejestracji i co najmniej na 14 dni przed końcem okresu jej ważności.
  • W każdym z powyższych przypadków może okazać się, że nie spełniono warunków czasowych dopiero po złożeniu zamówienia (np. ze względu późniejsze opłacenie stosownej faktury). Transfer taki zakończy się niepowodzeniem, a sytuację tą należy wyjaśnić z obsługą techniczną tittle.pl.

 

Cesja domeny to zmiana jej właściciela czyli przekazanie jej praw z rąk abonenta dotychczasowego do rąk nowego właściciela.

 

Delegacja domeny. Podczas procesu rejestracji domeny trzeba podać adres serwera, na który będzie ta domena wskazywać. Delegacja domeny na nasz serwer  odbywa się poprzez wpisanie ns1.utm.pl i ns2.utm.pl

 

 Czy odpowiedź była pomocna?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Wydrukuj ten artykuł Wydrukuj ten artykuł

Przeczytaj również