Transfer domeny

Transfer domeny to przeniesienie jej zarządzania z innej firmy do nas. Transfer nie skraca okresu ważności domeny, na jaki została opłacona, można ją więc przenosić w każdej chwili. Transfer domeny jest możliwy w okresie opłaconym, ale nie jest możliwy na krótko przed jej wygaśnięciem, więc transfer lepiej przeprowadzić w środku okresu rozliczeniowego.

Aby przeprowadzić transfer niezbędny jest kod authinfo, który uzyskuje się od dotychczasowego rejestratora domeny.

Po uzyskaniu kodu authinfo proces transferu inicjujemy na TITTLE.pl  https://tittle.pl/panel/cart.php?a=add&domain=transfer   lub przesyłając kod do Nas.

Sprawdź cennik swojego rejestratora i porównaj go z naszym cennikiem

Przykład: przenosząc domenę .pl z nazwa.pl oszczędzasz rocznie 53 zł. Dodatkowo, niższa opłata za hosting wygeneruje Ci oszczędności roczne w wysokości kilkuset złotych rocznie. Jeśli oszczędności kilkuset złotych rocznie są Ci potrzebne  PRZETRANSFERUJ swoją domenę do nas (bezpłatnie) >>>

 

Ważniejsze informacje o transferowaniu domen. 

  • Proces transferu domeny jest zupełnie przezroczysty z punktu widzenia użytkownika usług opartych na systemie DNS (strony WWW, poczta e-mail i inne). Oznacza to pełną ich dostępność podczas każdego z etapów operacji.
  • Za transfer domen utrzymywanych w NASK nie jest pobierana opłata. Aby móc przetransferować taką domenę, należy złożyć zamówienie co najmniej po 21 dniach od rejestracji lub odnowienia, ale nie później niż na 24 dni przed końcem okresu jej ważności.
  • Aby przetransferować domenę od innego Rejestratora musi zostać spełniony warunek upływu minimalnie 21 dni od daty ostatniego jej transferu.
  • Podczas transferu domen globalnych są one jednocześnie odnawialne o rok. Transfer można wykonać po upływie minimalnie dwóch miesięcy od rejestracji i co najmniej na 14 dni przed końcem okresu jej ważności.
  • W każdym z powyższych przypadków może okazać się, że nie spełniono warunków czasowych dopiero po złożeniu zamówienia (np. ze względu późniejsze opłacenie stosownej faktury). Transfer taki zakończy się niepowodzeniem, a sytuację tą należy wyjaśnić z obsługą techniczną tittle.pl.

 

  • 0 Użytkowników uważa ta odpowiedź za użyteczną
Czy odpowiedź była pomocna?

Powiązane artykuły

Przeniesienie domeny z az.pl

https://pomoc.az.pl/kategorie/wniosek-o-wydanie-kodu-authinfo/Transfer domeny z az.pl odbywa się...

Przeniesienie domeny z nazwa.pl

W celu uzyskania kodu authinfo z nazwa.pl należy: 1. Zalogować się do Panelu Klienta w nazwa.pl...

Wniosek o wydanie kodu AUTHINFO

W celu otrzymania kodu AUTHINFO dla domeny prosimy o pobranie i wypełnienie wniosku. Wniosek...

Przeniesienie domeny z home.pl

Aby przenieść obsługę domeny do TITTLE.pl z home.pl należy uzyskać kod authinfo. Procedura...

Delegacja domeny: DNS - ns1.tittle.pl ns2.tittle.pl

W celu zapewnienia widoczności domeny należy ją oddelegować na właściwy serwer. Dokonuje się tego...